Skip to main content

Sawex Foods - bo jakość jest w cenie!

Spółka Sawex Sp. z o.o. została utworzona w 1989r. Jej głowny zakres stanowi handel szeroką gamą produktów spożywczych oraz chemicznych zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Nazwa SAWEX pochodzi od nazwiska jej założycieli - Sawiccy (SAW) i słowa export (EX).

Stawiamy na jakość

Sawex Sp z o.o. była pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania – wprowadzając tym samym, tę formę opakowania, na rynek krajowy. Początkowo współpracowaliśmy z niemieckim producentem produktów suchych Mueller’s Muehle jako wyłączny dystrybutor jego wysokogatunkowych marek: Britta, Golden Reis oraz Doris na rynku polskim, jednocześnie prowadząc eksport polskich artykułów spożywczych, stając się m.in. w 1993 roku największym eksporterem fasoli

Zadowoleni klienci

W kolejnych latach skupiliśmy się na rozwoju portfolio marek oraz sprzedaży w nowoczesnym kanale dystrybucyjnym. Nawiązaliśmy współpracę biznesową z krajowymi producentami oraz konfekcjonerami produktów suchych. Rozszerzyliśmy naszą ofertę handlową o różne gatunki ryżu, płatków śniadaniowych, kasz i nasion strączkowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, a także, aby zagwarantować klientom najwyższą jakość oraz w pełni spełniać unijne normy jakościowe, w 2004 roku uruchomiliśmy nowoczesny Zakład Produkcyjny w Kościerzynie. Dziś możemy pochwalić się certyfikowanym Międzynarodowym Standardem Żywności IFS.

Tworzymy miejsca pracy

W 1990 roku w naszej firmie pracowało jedynie 5 osób. Do czasu otwarcia zakładu w Kościerzynie zatrudnialiśmy około 20 osób. Obecnie, po otwarciu Zakładu Produkcyjnego oraz zmianie struktury organizacyjnej, zatrudniamy blisko 100 osób.